יום ראשון, 10 ביולי 2016

לבחור מה ללמוד על פי שוק העבודה בישראל

איך לבחור מה ללמוד על פי שוק העבודה בישראל
בטוח ששאלו אתכם בתור ילדים מה תרצו לעשות כשתהיו גדולים, ברוב הפעמים ענינו לפי מה שהיה נראה הכי פופולרי ונחשב. חלקנו חלמנו לעבוד במקצועות רבים כגון רופא, טייס, עורך דין ואפילו מהנדס, וחלקנו גם חלמו להיות כבאים, בלשים או שוטרים וכו'.

כיום, שוק העבודות רווי במקצועות ודינאמי מאוד, ולכן זה לא תמיד ברור אם רופא מרוויח יותר טוב מטכנאי מזגנים, והאם עו"ד יכול להרוויח יותר מאשר כבאי ותיק.

ב-20 שנים האחרונות רבים פונים ללימודי ניהול, שיווק ומארקטינג, מדעי המחשב ומקצועות ההנדסה השונים. הבחירה במקצועות אלו נעשות כיוון שהתעשייה בישראל ובעולם צומחת בכיוון הטכנולוגי וההייטק.

כיום הדרישה הגדולה ביותר בחברות השונות הם למנהלי מוצר או פרויקטים, למנהלי רכש ולוגיסטיקה, למהנדסים שונים, לאנשי מכירות וכמובן למתכנתים. ובכל זאת, ישנן מקצועות שנושאים תהילה בשמם (כמו בעבר), בראש מקצועות אלו עומדים איתנים מקצועות עריכת הדין ומקצועות הרפואה. וזאת למרות הירידה שחלה במשכורות של מקצועות אלה, הם עדיין מהווים מוקד משיכה עוצמתי לסטודנטים וצעירים.

כיום המקצועות המבוקשים בקרב צעירים/סטודנטים הם:
  • משפטים
  • מנהל עסקים
  • תקשורת
  • מדעי המחשב
  • פסיכולוגיה
  • מדעי ההתנהגות
  • מדעי החברה
  • כלכלה

כפי שניתן לראות, רבים הם המקצועות שסטודנטים בוחרים ללמוד – בין אם לשם קריירה ובין אם לשם האהבה למקצוע.

אך יש דרכים להשתלב בתעשייה בצורה יעילה ומהירה, כל שעליכם לעשות הוא לשלב עם לימודי התואר קורס מעשי בתחום חופף.

לדוגמא: סטודנט למשפטים יכול לשלב עם התואר קורס בשמאות קרקע/דירה/רכב – ובכך להשתלב בקלות באחת מחברות עריכת הדין או הביטוח בארץ. ישנו מחסור גדול בשמאים מכל סוג ולכן זו דרך קלה ויעילה להיכנס לתחום.

דוגמא נוספת: סטודנט לתקשורת יכול לשלב עם התואר קורס מעשי בקידום אתרים ושיווק. גם זו דרך מעולה להיכנס לתעשייה ולקבל הזדמנות להוכיח את עצמכם.

לסיכום, מומלץ תמיד ללמוד מה שאתם אוהבים – ללא התייחסות לשוק העבודה. וזאת משום שלצערנו רק 40% מבעלי התואר הראשון מצליחים להשתלב בתעשייה במקצוע שאותו למדו. עם התואר שלבו חוגים וקורסים מעשיים שונים, למידה של כמה נושאים באותו תחום עשוי להעלות את הסיכויים שלכם להתקבל לעבודה עליה חלמתם כל חייכם.

טיפ נוסף, אחת לכמה חודשים בחנו את שוק העבודה בתחום שאת מחפשים, כך יהיה לכם קל יותר לקבל אינדיקציה על עולם הדרושים בתחום שאתם לומדים בו – ובכך תוכלו לדעת איזה חוגים/קורסים כדאי לכם לבחור כתוספת ללימודי התואר.


לעוד פרטים בנושא בחירת לימודים על פי שוק העבודה לחצוכאן

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

WEWORKFOR

WEWORKFOR
בלוג WEWORKFOR