יום שני, 1 בפברואר 2016

טכנולוג מזון – מנהל עסק בתחום המזון

מנהל עסק בתחום המזון

לטכנולוג המזון מגוון תחומים עליהם הוא אחראי במסגרת עבודתו (בהתאם לסוג העסק), ביניהם נמנים: תפקוד פס הייצור, היגיינה, איכות המזון, אופן תפעול המטבח וכו'..
וכך בעצם הוא דואג (ע"י בנית תכנית עסקית) שעסקים בתחום המזון ישקלו את האפשרות לצאת בקו מוצרים משלהם, ואף לשפר ולשכלל את ייצור המוצרים הקיימים.

מה זה בעצם טכנולוג מזון?

טכנולוג מזון הינו איש מקצוע בתחום המז"ומש (מזון ומשקאות) בעל השכלה אקדמאית בתחום של טכנולוגיית מזון. לטכנולוג מזון כלים וידע לעריכת מחקר שוק/מוצר ופיתוח בתחום. בנוסף, טכנולוג מזון אחראי על בקרת האיכות של עסקים בתחום המזון, ועל ייעוץ בנושאי בריאות ותברואה.

ואם נוכל לסכם זאת בכמה מילים, טכנולוג מזון הוא בעל מקצוע שיודע לתכנן תוכנית עסקית לאותם רשתות מזון ומייעץ בכל נושא ההתנהלות בענף המזון ובתהליך הייצור (איכות, היגיינה אחסון וכדומה). טכנולוג מזון עובד בשיתוף עם מפעלים, מסעדות ועוד, אשר זקוקים לייעוץ מקצועי בתפעול העסק.

עיסוקו של טכנולוג המזון

  • קביעת תהליכים לייצור מזון
  • עיצוב ויישום של תהליכי שימור מזון
  • ייצור תהליכים ביוטכנולוגיים
  • עיצוב אריזת המוצר ואופן שיווקו
  • בקרת איכות על המזון ופס הייצור
  • פיקוח על המזון - בריאות ותברואה

מה דרוש כדי להיות טכנולוג מזון?

בכדי להיות טכנולוג מזון עליכם להיות בעלי תואר אקדמאי רלוונטי בנושא המזון, אך גם ניתן להתקבל אם יש לכם תואר בהנדסת תעשייה וניהול/אבטחת איכות או אם אתם בעלי ניסיון מקצועי בענף ומעל 5 שנים בתחום המזון והתברואה. בנוסף, גם אם יש לכם תואר במדעי החיים ולקחתם קורס בתעשיית המזון – יש לכם סיכוי למצוא את עצמכם באחת החברות הגדולות (כמו: תנובה, שטראוס וכו').


ציפיות שכר?

אקדמאים, כמו כל האקדמאים מצפים לשכר גבוהה בעקבות לימודיהם. אך לא תמיד הם מקבלים את מבוקשם. אומנם, בתפקיד זה השכר לאקדמאים בהחלט ראוי.

בעל תואר ראשון וללא ניסיון ירוויח בין 6000 ₪ ועד 8000 ₪
בעל תואר ראשון וניסיון של 1-3 ירוויח בין 7700 ₪ ועד 9500 ₪
בעל תואר ראשון וניסיון של 3 שנים ומעלה ירוויח בין 9000 ₪ ועד 11700 ₪
אם זאת בעלי תואר שני צפויים להרוויח בין 15000 ₪ ועד 23000 ₪


חשוב לציין שחלק מהמפעלים/החברות יתנו לכם בתנאי העסקה גם רכב צמוד ופלאפון.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

WEWORKFOR

WEWORKFOR
בלוג WEWORKFOR